LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do bëheni pishman”/ Thirrja e fortë e Berishës për Gazmend Bardhin dhe nënkryetarët e PD

23 Nëntor 2021, 16:42, Politikë CNA
“Do bëheni pishman”/ Thirrja e fortë e Berishës

Ish kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje sekretarit të përgjithshëm Gazmend Bardhit dhe nënkryetarëve që të japin dorëheqjen nga postet e tyre e të mos rrinë peng i Lulzim Bashës.

Sipas tij, nëse ata vijojnë të rrinë peng i kryetarit do të bëhen pishman më vonë, ndërsa u bëri sërish thirrje demokratëve që të verifikojnë vërtetësinë e formularëve.

?I bëj thirrje sekrtarit të përgjithshëm, nën kryetarëve dhe atyre që janë të emëruar jepni dorëheqjen menjëherë mos rrini skllevër të peng Bashës se do bëheni pishman.  Firmat e juaja për thirrjen e Kuvendit Kombëtar do mbeten të shkruara në histori.

Ato janë depozituar në zyrën e kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD. Ju ftoj të vini në Tiranë, të merrni deputetët tuaj dhe ti verifikoni?, tha Berisha./CNA.al

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga