LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“U kyç tre javë në shtëpi”/ Berisha kujton si i tradhëtoi Basha demokratët

23 Nëntor 2021, 16:40, Politikë CNA
“U kyç tre javë në shtëpi”/ Berisha kujton si

Ish kryeministri Sali Berisha nga foltorja e Burrelit, tha se Lulzim Basha i ka një borxh të jashtëzakonshmë demokratëve shqiptarë.

?Nga viti 2009 PS nuk ka njohur votë. Gdhihet mgjes dhe i thotë krushka je emëruar ministër.

Ky njëri që zhduku votën në parti, zhduku votën e në shoqëri.

Në 2017 ky dhunoi masivisht. Në 2021 ai përdori për herë të parë metodat famëzeza të patronazhistëve.

130 milion euro u disbursuan për fushatë elektorale.

Në këto zgjedhje Edi Rama përdori banda të cilat ushtruan terror në të katra anët e vendit. Ku ishim ne! Miqtë e mi ju punuat shumë. Peng kryetari në vend që të na ftonte të dilnim në shesh, ti thonim Edi ske për ta gëzuar votën me bandat, ai u dry një javë në shtëpinë e tij, doli izgjuar për të vrapuar pas karriges së tij.

Lulzim Basha i ke borxhe të jashtëzakonshme demokratëve  demokrateve të Shqipërisë?. tha Berisha./CNA.al

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga