LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Foltorja është si diell”/ Demokrati Berishës: Miku i Bush nuk mund të jetë antiamerikan

23 Nëntor 2021, 17:30, Politikë CNA
“Foltorja është si diell”/ Demokrati Berishës: Miku i

?Foltorja është si dielli?. Këshu është shprehur një nga demokratëty e Burrelit, i cili deklaroi se miku i Xhorxh Bushit, në asnjë mënyrë nuk mund të jetë armik i amerikanëve.

Ai kishte edhe një thirrje për ata që sulmojnë Foltoren, duke kërkuar që të mos i qëllojnë me gur, pasi do ja u kthejnë kokës.

?Foltorja është si dielli. Iu them politikanëve dhe analistëve që shajnë Foltoren, mos ma gjuani me gurë, se do ua kthejmë kokës ata gurë. Si mund të jetë miku i Xhorxh Bushit armik i amerikanëve, është absurde.

Nuk e kam inat ambasadoren amerikane, por dua t?i them se meqë ka qejf të dalë në TV e na thotë se çfarë të hamë, të shkojë të futet në Big Brother. Analistëve dua t?u them të bëjnë dush, se janë analpista. Unë jam që të bëjmë shtëpi të fortë të përbashkët. Dua të them që mos rritet moshën e pensioneve sidomos për gratë, të mendohet për femrat shqiptare?, deklaroi qytetari matjan./CNA.al

 

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga