LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Si u katapultove nga UET dhe çfarë të lidh me Sadri Abazin”/ Demokratët “masakrojnë” Babalen: Ushtar i Sorrosit

23 Nëntor 2021, 18:18, Politikë CNA
“Si u katapultove nga UET dhe çfarë të lidh me Sadri

Babalja i Lulzim Bashës, Ervin Salianji prej disa ditësh po ndan në faqen e tij zyrtare takime me një grup të vogël personash, që ai pretendon se janë demokratët që mbështesin atë dhe Lulin.

Në postimin e fundit, Salianji teksa ka ndarë një foto me vetëm 9 perosna rreth një tavoline shkruan: ?Si përherë, me demokratët?.

Por qytetarë të shumtë, teksa e nxjerrin zbuluar se ata nuk janë demokratë, i këkojnë që të përballet me Kuvendin e 11 dhjetorit dhe të kuptojë se kush janë në të vërtetë forca demokrate.

Një qytetar, i shkruan se ai është thjesht një mashtrues, ku nuk ka kursyer edhe kritikat për tentativat e përçarjes me formularët që kanë shpërndarë për mbajtjen e Kuvendit në 18 dhjetor. ?Ik mor mshtrus se nuk te shkon percarja, keni dale me frmulare dhe ju dhe pastaj thoni po na percajne turp se me votat tona je aty ku je?, shkruan qytetari.

Një tjetër demokrat e akuzon Salianjin si njeri të komanduar nga George Sorros.

Ndërsa një tjetër komentues ka kapur mat Babalen e PD-së. Ai i ka drejtuar disa pyetje, ku i kërkon përgjigje për mënyrën se si Basha e zgjodhi në listën e Korçës pa asnjë konsultim, si u katapultua nga UET dhe se çfarë e lidh me deputetin e PS Sadri Abazin.

?Si paskeni thene; Agron Shehaj nuk e njeh bazen e zones ku eshte zgjedhur!

Po ky Shehaj, a ishte ai kandidati qe beri shembull me menyren e tij te menyres se si menaxhoi procesin parazgjedhor me elektoratin e tij?!

Mbani mend te pakten cfare flisni sot qe mos genjeni neser!

Ervin, me sa kujtoj une, ti je perjashtuar nga kandidimi nga grupi i kontrollit te percaktimit te kandidatures tende ne zonen e Korces.

Na trego pak se si te perzgjodhi Kryetari kollovar i yti ne lista, duke mos pyetur per ekip drejtues?

E kam kete pyetje qe te kuptojne pak militantet se sa ndjeke statute e procese Lulzim Basha e bashistat pas tij.

Po keta qe thoni qe kane firmosur me dhune, po dalin hapur me emer mbiemer se kane firmosur pa ndonje dhune! Cfare deklarate ke?

Pse nuk shkoni me date 11 Dhjetor, te shpalesni programin prane shumices te Kuvendit?

Tregoju pak shqiptarve se si shkove ne Bashki te Tiranes ne punesimin tend gjate kohes te Bashes!

Tregoju pak shqiptarve cfare te lidhe me Sadri Abazin?

Tregoju pak shqiptarve, kur te katapultoj nga UET e te tjere e te tjera!

Ka me te pa thena mos e vrit mendjen?, shkruan komentuesi./CNA.al

16:07 Politikë

Meta, metë…

“Asgjë e re nga fronti i lindjes” qe shprehur disa javë më p...

Lajmet e fundit nga