LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horrori në Fier/ Rama: Barbari tonditëse

17 Nëntor 2021, 07:36, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në orën 08:30 të mëngjesit në një konferencë për mediat.

Ai ka folur për ngjarjen horror, në Fier që ka tronditur mbarë opinionin publik.

E pangushëllueshme për prindërit, familjen e të afërmit dhimbja e humbjes tragjike të vogëlushit Mateo, nga Grecallia e Fierit, e cila tronditi mbarë shoqërinë pasditen e djeshme. Reagimi i menjëhershëm dhe shpejtësia e kapjes së autorit nga Policia e Shtetit, duhet medoemos të pasohen nga ndëshkimi më ekstrem i drejtësisë për autorin e barbarisë tronditëse. Asgjë nuk e shlyen humbjen dhe lehtëson peshën e kësaj barbarie mbi zemrën e mendjen e nënës, babait e familjarëve të vogëlushit, por duke u shprehur atyre ngushëllimet më vëllazërore, presim me padurim verdiktin e merituar të drejtësisë“, është shprehur Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga