LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasjet në PD/ Papa: Basha ka vulën dhe Ramën, por Berisha demokratët

16 Nëntor 2021, 18:29, Politikë CNA
Përplasjet në PD/ Papa: Basha ka vulën dhe Ramën, por

Gazetari Robert Papa ka deklaruar se etjet për pushtet po sjellin përplasje të mëdha në PD.

I ftuar në studion e lajmeve të MCN Tv, Papa theksoi se shumica e demokratëve në fakt janë me Berishën, por Basha ka vulën dhe mbështetjen e Ramës.

?Etjet për pushtet sjellin përplasje të mëdha. Duket se shumica e demokratëve janë me Berishën, Basha nuk e krijoi kurrë staturën e një lideri. Ai ka vulën dhe mbështetjen e Ramës sepse nuk është ide e tij 18 Dhjetori, është më e zgjuar. 

Kërkojnë një përplasje. Baza është më së shumti me Berishën. Përplasja nuk është tipike shqiptare, ka patur edhe në SHBA.  Lufta politike është e egër kudo. Në Shqipëri Berisha është më i fortë. Basha nuk e ka kurrë një 50 % të saj. 

Do kemi një PD jashtë parlamentit me Berishën dhe grupi me deputetë të Bashës, që do të kujtojë grupin para dy vitesh, që në fakt nuk përfaqësonte PD-në. Në këtë mes fiton Rama dhe humbet Shqipëria?, deklaroi Papa./CNA.al

Lajmet e fundit nga