LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama bëhet nostalgjik/ I kujton Bashës “17 majin”: Kemi kaluar shumë mirë

16 Nëntor 2021, 17:50, Politikë CNA
Rama bëhet nostalgjik/ I kujton Bashës “17 majin”: Kemi

Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha po vijojnë replikat me njëri tjetrin në foltoren e Kuvendit.

Basha iu përgjigj Ramës, duke e cilësuar atë si sadist dhe se dhunonte këdo që kishte afër vetes.

Pas kësaj deklarate, kryeministri duket se është bërë romantik dhe i ka kujtuar Bashës takimin e 17 majit. Ai tha se ata kanë kaluar shumë mirë për 6 orë dhe nuk e ka dhunuar aspak. Nëse sipas Ramës ka ndodehur diccka e tillë, ftoi Bashën të mos hesht dhe të tregojë të vërtetën.

?Lulzim ti ke qenë brenda rrezes time për 6 orë. Kemi kaluar shumë mirë ccfarë të bëra unë ty? Meqë ti qënke njeriu që kush rri afër meje dhunohet. Atëherë ti je dhunuar? Nëse po mos hesht, ose thirri mëndjes se ta ka thënë ustai. Atë nuk ta ka thënë një demokrat por ustai që e njohim edhe unë edhe ti?, tha Rama. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga