LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Klevis Balliu: Basha, arkitekti i shkatërrimit të PD-së, Duma thjesht zëdhënëse!

16 Nëntor 2021, 16:04, Politikë CNA
Klevis Balliu: Basha, arkitekti i shkatërrimit të PD-së, Duma

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Klevis Balliu, ka hedhur akuza të forta ndja Lulzim Bashës dhe Grida Dumës.

Në një postim në rrjetet sociale, ai e quan këtë të fundit si arkitekt të shkatërrimit të PD dhe Grida Duma thjesht një zëvendëse.

Postimi i plotë i Klevis Balliut:

Arkitekti i planit për shkatërrimin e PD-së është Lulzim Basha, Grida thjesht zëdhënëse.

Sipas nenit 27 pika 1 e Statutit të partisë, Grida Duma duhet të përjashtohet nga Partia Demokratike pasi ajo ka kërkuar shkatërrimin e PD, duke kërkuar shpërbërjen e sakrificës 30 vjeçare të demokratëve.

Fakti që Lulzim Basha nuk merr masa ndaj Grida Dumës tregon se arkitekti i vërtetë i planit për të shkatërruar Partinë Demokratike është vetë Lulzim Basha.

Grida është thjesht zëdhënëse e planeve të Lulzim Bashës./CNA.al

Lajmet e fundit nga