LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E di ku e gjej helmin?/ Grida Duma përplaset me Taulant Ballën

16 Nëntor 2021, 10:16, Politikë CNA
E di ku e gjej helmin?/ Grida Duma përplaset me Taulant Ballën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, ka replikuar ashpër me deputeten e PD-së, Grida Duma.

E kanë debatin për rregulloren dhe kanë përfunduar në akuza të ndërsjellta.

Taulant Balla: Në këtë sallë, të jesh e bindur jo vetëm ti por të gjithë, se kush i shkel këto rregulla do ndërshkohet. Ti nuk respekton as të drejtën themelore-të drejtën e fjalës. Ky është parimi themelor i parlamentit. Këtu është vendi për të folur. Të marrësh fjalën dhe t?ju thuash zonjave të tjera që ju nuk ekzistoni..nga të vjen gjith ky helm? Nga prodhohet ky helm që një zonjë vjen e derdh në këtë parlament.

Grida Duma : Si trup ekzistoni, nuk ekzistoni politikisht. E di ku e gjej helmin? Kur kaloj dhe dëgjoj tek ata që shesin në rrugë, se mos na kapë kamera. Këtu e gjej helmin tek njerëzit që i keni bërë inekzistent dhe të vegjël në shpirt, se po t?ju vijë keq për këtë duhet të pranoni ku gaboni. Tani kjo çështja e ekzistencës ju e provoni, cështjet e buxhetit, që direkt thoni: Nuk na del ne, nuk e bëjmë dot ne?/CNA.al

Lajmet e fundit nga