LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Ti je në dosjen e Rezart Taçit”/ Si nisi përplasja në Kuvend

16 Nëntor 2021, 10:54, Politikë CNA
Video-“Ti je në dosjen e Rezart Taçit”/ Si nisi

Sot pritej të vijonin diskutimet për buxhetin 2022, ndërkohë situata ka degraduar deri gati në përplasje fizike mes deputetëve Ervin Salianji dhe Erion Braçe.

 ? Ky zotëria që del dhe bën si më i shqetësuari, në përgjimet e prokurorisë italiane, për Rezart Taçin, A je ti zv.kryeministri që del në përgjime. Mos m?u drejto mua si kone?, ka thënë Salianji, duke zgjuar kështu reagimin e ashpër të Braçes.

Akuzat dhe kundërakuzat, sharjet dhe fyerjet në distancë, më pas janë thelluar duke shkuar drejt një konfrontimi fizik, i cili u parandalua nga Garda./CNA.al

Lajmet e fundit nga