LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër demokrat braktis Bashën/ I bashkohet Foltores së Berishës

16 Nëntor 2021, 15:22, Politikë CNA
Një tjetër demokrat braktis Bashën/ I bashkohet Foltores së

Një tjetër demokrat ka braktisur Lulzim Bashën dhe do i bashkohet Foltores së Sali Berishës. Bëhet fjalë për kreun e PD në Fushë Krujë Agron Loka, i cili ka deklaruar se do të presë liderin historik të demokratëve në takimin që do mbajë sot në këtë qytet.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Loka ka ftuar qytetarët që të marrin pjesë në këtë takim ditën e sotme në orën 17:00.

?Kam kënaqësinë t?ju njoftoj si Kryetar i Degës, se PD e Fushë-Krujës është e bashkuar për ti rezervuar pritjen që meriton liderit historik të PD, Sali Berisha. Mikpritja për miqtë është tradita dhe amaneti që ne trashëgojmë nga paraardhësit tanë.

Ftoj qytetarët të bashkohemi në këtë takim dhe bashkëbisedim historik për fatet e PD.

Takimi do të zhvillohet në ambjentet e kinemasë ora 17:00?, shkruan Loka./CNA.al

Lajmet e fundit nga