LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasje fizike mes deputetëve/ Tensionohet situata në Kuvend

16 Nëntor 2021, 10:32, Politikë CNA
Përplasje fizike mes deputetëve/ Tensionohet situata në Kuvend

Është tensionuar situata në Kuvend. Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka deklaruar se deputeti Erion Braçe ka dalë në përgjimet e prokurorisë italiane për Rezart Taçin.

“Ky zotëria që del dhe bën si më i shqetësuari ka dalë, në përgjimet e prokurorisë italiane, për Rezart Taçin, A je ti zv.kryeministri që del në përgjime. Mos m?u drejto mua si kone?, tha Salianji.

Kjo ka sjellë reagimin e Braçes dhe pas ofendimeve të dy anshme, Salianji është nisur drejt Braçes për tu konfliktuar fizikisht.

Ndërkohë ka ndërhyrë garda, ndërsa seanca është ndërprerë./CNA.al

Lajmet e fundit nga