LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Kryebashkiaku i Ramës, pret Metën me valle e tupana

16 Nëntor 2021, 14:04, Politikë CNA
Video-Kryebashkiaku i Ramës, pret Metën me valle e tupana

Presidenti Ilir Meta është pritur sot në Kamëz, me valle popullore dhe tupana, nga kryebashkiaku socialist Rakip Suli.

Meta ishte në Kamëz, gjatë aktivitetit për përkujtimin e 100 vjetorit të luftës heroike të Dibrës dhe betejës së lavdishme të Lanë-Lurës!

Video është publikuar nga Meta në faqen e tij në rrjetet sociale, ku duket e dhe pritja me shtrëngime duarsh e kryebashkiakut të Kamzës, Rakip Suli.

?Falënderues për këtë pritje kaq të ngrohtë në Kamëz nga komuniteti i dashur dibran. Përkujtojmë sot me krenari 100-vjetorin e Luftës heroike të Dibrës dhe betejës së lavdishme të Lanë-Lurës!?, shkruan Meta.

Lajmet e fundit nga