LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Berisha dhe Basha live në të njëjtën kohë/ Kush dominon në shikueshmëri

16 Nëntor 2021, 17:39, Politikë CNA
Foto-Berisha dhe Basha live në të njëjtën kohë/ Kush

Lulzim Basha ka dështuar sërish me nismën e tij për të tërhequr vëmendje. Në seancën e sotme maratonë në Kuvend, Basha doli për tu përballur me Edi Ramën në orën 17:00, orë kjo kur edhe ish kryeministri po mban Foltoren e tij me demokratët në Fushë Krujë.

Si çdo dalje tjetër, edhe sot Basha dhe Berisha kanë pasqyruar fjalën e tyre në rrjetet sociale.

E në fakt nuk kishte se si të ishte ndryshe. Nga një monitorim që CNA.al bëri në faqen zyrtare të Bashës dhe Berishës, rezultoi se ish kryeministrin e ndiqnin live 2800 persona, 218 të tjerë e kanë shpërndarë si video, ndërsa 1400 të tjerë kanë reaguar.

Ndërsa në të njëjtën kohë, Bashën e ndjekin vetëm 733 persona, 58 të tjerë kanë shpërndarë videon e kreut të PD dhe 429 kanë reaguar me ?like? në videon e tij.

Edhe pse Rama i jep Lulit shpresë, duket se Luli ka marrë fund. Atë nuk e ndjek më asnjë demokrat dhe braktisja e tij duket gjithmonë e më shumë./CNA.al

Lajmet e fundit nga