LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “dush të ftohtë” Bashës/ Çfarë veprimesh duhet të ndërmerrte pas dështimit

16 Nëntor 2021, 16:52, Politikë CNA
Berisha “dush të ftohtë” Bashës/ Çfarë

Lideri i demokratëve, Sali Berisha nga foltorja në Fushë-Krujë, ka hedhur akuza ndaj Lulzim  Bashës , I cili ka dështuar në cdo aksion ndaj qeverisë.

Duke iu drejtuar demokratëve në sallë, Berisha tha se ndërsa ata sakrifikonin, kryetari mendonte për veten, për interesat e tij dhe se si të shkonte në bashkëqeverisje me Edi Ramën.

?15 herë u rritën tenderat sekrete. Përfitues kryesor kanë qenë qeveritarët. Baxhanaku i kreut të meduzës bënte kërdinë me tendera.

Edi Rama  shkelmonte nga zgjedhja në zgjedhje mbi votën tuaj. Opozita dështoi në ccdo aksion, jo për fajin tuaj se ju sakrifikuat për shkak të një kryetari që mendonte për veten, për interesat e tij dhe se si të shkonte në bashkëqeverisje me Edi Ramën. Nëse ka një vendim që e ka penguar Sali Berisha është vetëm ky vendim dhe kam bërë atë me ndërgjegjen më të thellë se një aleancë me krimin dhe korrupsionin do të ishte dita më e zezë për shqiptarët.

Kryetari kaloi nga dështimi në dështim, u premtoi se do u siguroj votën, por votën e vodhën si asnjë herë tjetër në 2021. Kryetari na thoshte dilni në sheshe dhe të kërkoni votën tonë që na e rrëmbyen patronazhistët?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga