LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foltorja nga ndezur shpresat/ Kush ishte demokrati i parë që e mbështeti këtë nismë

16 Nëntor 2021, 16:37, Politikë CNA
Foltorja nga ndezur shpresat/ Kush ishte demokrati i parë që e

Ish kryeministri Sali Berisha po mban Foltoren e rradhës me demokratët në Fushë Krujë.

Nga aty, ku nuk ka nguruar të akuzojë qeverinë për situatën në të cilën ndodhet vendi jonë, Berisha ka zbuluar edhe demokratin e parë që ka mbështetur Foltoren. Ai është kreu i PD në Fushë Krujë Agron Loka.

?I dashur kryetari i PD të Fushë Krujës, Agron Loka, të dashur anëtar, nën kryetar e sekretar të degës Krujë e Fushë Krujë.

Dua tu shpreh nderimin tim për mbështetjen e jashtëzakonshme për këtë lëvizje e cila në të vërtetë përfaqëson revolucionin paqësor të shqiptarëve në përballjen e tyre të dytë të madhe në këto tre dekada me narko shtetin apo diktaturën. Kryetari juaj, Agron Loka ka qenë më të parët që ka mbështetur këtë nismë, dhe në një bisedë që zhvillova me të në zyrën time mbeta i inkurajuar me lëvizjen që nisëm dh4e sot ka pushtuar zemrat e qindra mijërave demolkratëve në diasporë, por edhe mijra qytetarëve shqiptarë të cilët duan të ndërtojnë të ardhmen në këtë vend, por shohin si pengesë pengesat e krijuara nga narko shteti.

Foltorja ka bërë sot miq në mbarë europën dhe botën. Ata e shohin këtë zhvillim, më pozitivin dhe të vetmin në tetë vitet e fundit në Shqipëri. Foltorja e cila së pari ndezi shpresat në zemrat e demokratëve, është shndërruar sot në dritë shprese në tunelin e zi në të cilin kishte ngujuar narkoshteti qytetarët e vendit?, tha Berisha. /CNA.al

Lajmet e fundit nga