LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dorëhiqem nëse Rama fiton 71 mandate”/ Meta zbulon përse nuk e mbajti premtimin

16 Nëntor 2021, 20:47, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka zbuluar arsyen pse nuk i qëndroi bastit të vënë më 1 Mars se do të dorëhiqej nëse kryeministri Edi Rama fitonte 71 mandate.

Në një intervistë për mediat, Meta shprehu se ai ndan të njëjtin mendim me kreun  e PD, Lulzim Basha, sa i takon asaj që ai e quan ?masakër elektorale?.

?Në qoftë se do t?i merrte zgjedhjet në mënyrë të ndershme. Pas masakrës elektorale siç tha Kryetari i Partisë Demokratike dhe shqetësime të tjera të ngritura nga raporti i OSBE/ODIHR-it dhe skandalit të patronazhistëve dhe shumë skandaleve të tjera, kuptohet që Presidenti nuk ka pasur asnjë arsye që të japë dorëheqjen.

Dhe sigurisht që Presidenti do ta përmbushë misionin e tij deri në fund. Deri më 24 korrik 2022 Presidenti do të respektojë detyrën, do të respektojë institucionet, do të respektojë Kushtetutën!?, shprehu Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga