LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Teatri në Kuvend/ Rama Bashës: Nga cili pozicion më ke parë në sy kur unë i mbaja në tokë?

16 Nëntor 2021, 20:19, Politikë CNA
Teatri në Kuvend/ Rama Bashës: Nga cili pozicion më ke parë

Teatri dhe dashuria mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD Lulzim Basha ka vijuar për gjatë gjithë seancës maratonë në Kuvend.

Replika dhe akuza ndaj njëri-tjetrit, nuk kanë shpëtuar edhe dozat e ?dashurisë së tyre?.

Pas sjelljes në kujtesë të ?17 majit?, Rama i është përgjigjur edhe një tjetër akuze të Bashës, i cili i tha se i mban sytë poshtë në tokë dhe nuk arrin të përballet me të.

Kaq ka mjaftuar dhe Rama është shprehur: ?Thua që unë i mbaja sytë në tokë, kurse ti më shihje në bebe të syrit.

Tani ma shpjego këtë! Si unë i mbaja sytë në tokë kurse ti arrije të më shihje në bebe të syrit?

Nga cili pozicion arrije ti të më shihje në bebe të syrit mua kur unë i paskam mbajtur sytë në tokë?”/CNA.al

Lajmet e fundit nga