LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhgënjen Italia, Zvicra fluturon në Katar! Anglia spektakël me 10 gola

15 Nëntor 2021, 21:46, Sport CNA

Zhgënjen Italia. Kombëtarja Azurre nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 me Irlandën e Veriut, duke shkuar kështu përfundimisht në Play Off të Botërorit të Katarit. Vendi i parë mbahet nga Zvicra, e cila mundi 4-0 modestët e Bullgarisë. Rezultati është i gënjeshtërt, pasi pjesa e parë u mbyll pa gola.

Anglia, krejtësisht e pamotivuar dhe me rezerva, realizoi 10 herë në portën e San Marinos. Djemtë e Solskjaer pas goleadës ndaj Shqipërisë, sot kanë treguar se mund të bëjnë edhe me keq. Në takimet e tjera, Skoci-Danimarkë përfundon 2-0, ndërsa Moldavia u imponua 4-1 nga Austria.

REZULTATET

Austria 4-1 Moldavi

Izrael 3-2 Ishujt Faroe

Irlandë e Veriut 0-0 Itali

Polonia 1-2 Hungary

San Marino 0-10 England

Skoci 2-0 Danimarka

Zvicër 4-0 Bullgari

Lajmet e fundit nga