LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Super Kosova, Rrahmani barazon rezultatin dhe Dardanët i marrin pikë Greqisë (VIDEO)

14 Nëntor 2021, 21:30, Sport CNA
Super Kosova, Rrahmani barazon rezultatin dhe Dardanët i marrin pikë

Kosova ka mbyllur eliminatoret e Botërorit 2022 me një barazim të rëndësishëm për moralin në fushën e Greqisë. ?Dardanët? barazuan me rezultat 1 ? 1 me helenet.

Ndeshja ishte e baraspeshuar, me grekët që dominuan gjatë pjesës së parë. Ishte Masouras që kaloi në epërsi Greqinë pas një asistimi të bukur nga Pekas (44?).

Pas golit të pesuar, në 45-minutëshin e dytë, Kosova ishte tjetër skuadër duke rrezikuar më shpesh. Një asistim mahnitës nga Edon Zhegrova, gjeti kapitenin Amir Rrahmani që tundi portën e grekëve (76?).

Kosova e mbyll këtë aventurë në Kupën e Botës me 5 pikë në fundin e tabelës, ndersa Greqia u rendit e treta me 10 pike.

GREQI-KOSOVË 1-1
44? Masuras / 76? Rrahmani

Lajmet e fundit nga