LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Ndeshja ndërpritet pas ikjes së dritave, futbollisti rregullon defektin dhe bën xhirron në rrjet

14 Nëntor 2021, 11:11, Sport CNA
FOTO/ Ndeshja ndërpritet pas ikjes së dritave, futbollisti rregullon

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Angli. Sfida e Kupës mes Marine dhe Danston është ndërprerë për shkak se në stadium u ndërpre energjia elektrike, teksa për të zgjidhur defektin mendoi futbollisti mik, Philip Turnbull.

Sportisti u rikthye në profesionin e tij, duke rregulluar defektin për të vijuar më pas lojën. Turbnull është një elektriçist me kohë të plotë në përditshmëri, teksa detyra e thirri edhe në kohën kur ushtronte pasionin e madh, futbollin.

Lajmet e fundit nga