LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Java e nëntë luhet në 3 ditë, zbulohet axhenda e Kategorisë Superiore

15 Nëntor 2021, 17:56, Sport CNA
Java e nëntë luhet në 3 ditë, zbulohet axhenda e

Pas ndeshjeve të kombëtareve, në fundjavë do të rikthehen edhe kampionatet. Kategoria Superiore do të luajë javën e 9-të, aty ku nuk mungojnë sfidat interesante.

Java e nëntë është ndarë në 3 ditë, ku të shtunën do të zhvillohen dy sfida, siç janë Vllaznia-Kastrioti dhe Partizani-Laçi. E diela rezervon një tjetër ndeshje me interes, siç është ajo mes Teutës dhe Skënderbeut, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë të marrin maksimumin.

Gjithçka do të mbyllet ditën e hënë, kur Dinamo pret Egnatian, ndërsa Tirana kryesyese sfidon Kukësin, në një sfidë që premton spektakël.

Java e 9-të: 

E shtunë:

16:45 Vllaznia ? Kastrioti

19:45 Partizani ? Laçi

E diel:

13:45 Teuta ? Skëndërbeu

E hënë:

16:45 Dinamo ? Egnatia

19:45 Kukësi ? Tirana

Lajmet e fundit nga