LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Enver Bytyçi sulm Bashës/ Mosmirënjohës! Në 2011 fitove falë Berishës

12 Nëntor 2021, 18:09, Politikë CNA
Enver Bytyçi sulm Bashës/ Mosmirënjohës! Në 2011

Analisti Enver Bytyçi e ka quajtur një turp dhe mosmirënjohje deklaratën e Bashës ditën e sotme, i cili në një intervistë shprehu se çelësi i fitores për kryebashkiak asokohe kundrejt Ramës, ishte vendimi për përjashtimin e Berishës nga fushata për Tiranën.

Bytyçi theskoi se fitorja e Bashës në 2011, ishte vetëm falë strategjisë dhe projektimit të liderit historik, Sali Berisha.

“Unë jam i pari dhe i vetmi kandidat që ka mundur Edi Ramën në garë të drejtpërdrejtë për Bashkinë e Tiranës. Nuk e kam thënë çelësin e fitores deri më sot, por tani është momenti ta them. Ka qenë vendimi për të përjashtuar Sali Berishën nga fushata për Tiranën”, tha sot Lulzim Basha ne nje TV!

Lulzim Basha fitoi ne vitin 2011 per 11 vota! Dhe fitorja e tij ishte strategji e Sali Berishes! Por mosmirenjohesi nuk paska asnje fije nderi, respekti dhe dinjiteti! Ishte Sali Berisha ai qe projektoi gjithcka per fitoren e Lulzim Bashes. Por po vecoj vetem nje nga aktet e tij ne ndihme te tij!?, shkruan Bytyçi në një status në rrjetin social Facebook.

Qëndrimin e tij ai e faktoi duke pohuar se ka qenë vetë Berisha, ai që shtyu që shqiptarët që jetonin në Kosovë, të vinin e të votonin ?Luli mosmirënjohësin?.

?Doktor Berisha na thirri mua dhe dy te tjere perfaqesues te Partise Demokratike dhe na ngarkoi te shkojme ne Kosove qe te bindim shtesait shqiptare qe jetonin atje te vinin e te votonin Luli mosmirenjohesin! Mediat e Rames bene alarmin ate dite votimi, sepse mbi 7000 shtetas te Shqiperise me banim ne Kosove kaluan ne Morin dhe erdhen e votuan per Lulzim Bashen. Une kam qendruar atje nje jave, kam kontaktuar me mijera prej tyre,. Te gjithe na thonin: “Do te vijme ta votojme Lulzim Bashen, sepse ia kemi borxh Sali Berishes”!

Te gjitha keto i di Lulzim Basha. Ia kam thene personalisht! Megjithate vazhdon te imitoje Edi Ramen per ta ngrit kultin e tij e me mosmirenjohje te perpiqet te rendoje paraardhesin. Derisa gjate fushates elektorale te prillit thoshte pa pike turpi “Une e pranova Shqiperine ne NATO, une i liberalizova vizat”! Turp! Turp! Turp! Prandaj dhe i humbi zgjedhjet. Se shqiptaret nuk votojne mosmirenjohesit! E turpshme!?, shrkuan Bytyçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga