LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Iu bashkua Foltores/ Berisha prezanton drejtoreshën e komunikimit

10 Nëntor 2021, 18:25, Politikë CNA
Iu bashkua Foltores/ Berisha prezanton drejtoreshën e komunikimit

Ish kryeministri Sali Berisha ka prezantuar drejtoreshën e komunikimit që do të merret me organizimin e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar.

Nga Rogner, ku po mban një konferencë për shtyp, Berisha tha se drejtoresha më e re është Floriana Garo.

Para se të vazhdoj, kam kënaqësinë të paraqes para jush drejtoreshën e komunikimit të kësaj nisme hostorike që ka si synim rivendosjen e pluralizmit politik në Shqipëri, fitoren e PD dhe rikthimin e Sali Berishës si kryeministër i ardhshëm i Shqipërisë. Të gjitha këto, me vullnetin e qytetarëve shqiptarë. Paraqes Floriana Garon, të cilën ju e njihni si një gazetare të suksesshme në botën televizive shqiptarë, një studsente e shkëlqyer e kolegjit të Neë York. Por duhet të pranoj edhe një konkurente e suksesshme në moshën e vet. Sot Floriana u bashkua në këtë lëvizje, me besimin më fisnik. Floriana në jetën e saj ka të regjistruara një seri suksesesh. Duke e falenderuar, me shumë respekt e mirënjohje për tu bashkuar me nismën tonë“, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga