LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kisha frikë nga mentaliteti”/ Arditi tregon pengun më të madh të jetës

5 Nëntor 2021, 08:49, Lifestyle CNA

Pas të gjitha situatave tensionuese brenda shtëpisë më të famshme të momentit ?Big Brother Vip? banorët kanë vendosur të bëjnë biseda me njëri-tjetarin rreth eksperiencave më të bukura të jetës së tyrë, për tu çliruar disi edhe nga i gjithë presioni.

Mes banorëve pati shumë rrëfime dhe një prej tyre ishte edhe Arditi i cili rrefeu një peng që kishte për humbjen e një mundësie të madhe.

Këngëtari rrëfeu se ishte ftuar nga një festival shumë i rëndësishëm kushtuar komunitetit LBGT+, për të qenë këngëtari kryesor. Arditi ka rrëfyer se ftesa erdhi pas një suksesi që ai kishte korrur në ?Eurovision Suedia?.

Ai tregoi se e refuzoi ftesën sepse ishte i frikësuar nga mentaliteti në Shqipëri

?Ishte festival shumë i rëndësishëm, mund të më hapte shumë rrugë karriere. Isha i vogël dhe nuk e mendova mirë, kisha frikë nga paragjykimet këtu, nëse do më jepej tani mundësia do pranoja pa hezitim?, është shprehur Arditi./CNA.al

Lajmet e fundit nga