LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira/ Ja, në cilat zona të vendit do të ketë shi

3 Nëntor 2021, 06:45, Sociale CNA
Kthjellime dhe vranësira/ Ja, në cilat zona të vendit do të

Territori Shqiptar do të mbizotërohet nga alternimet e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat Jugore.

Ndërsa pjesërisht në Qendër dhe në Veri të territorit vranësirat herë pas here do të pësojnë zhvillime të përkohëshme, duke sjell në këto zona momente me pika shiu.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbetet kostante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor ? Jugperëndimor duke sjell në det dallgëzim deri në 5 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga