LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentatorët e ndoqën dhe e qëlluan sapo zbiti nga makina/ Skema e ekzekutimit të ish-policit

1 Nëntor 2021, 09:02, Kronika CNA

Ish punonjësi i Policisë, Xhelal Reçi është ekzekutuar mëngjesin e sotëm, pranë bizneseve të tij.

Ngjarja ka ndodhur në orën 7.23 të mëngjesit të sotëm.

Të dhënat e fundit flasin se në kohën që Reçi ka zbitur nga automjeti është qëlluar nga dy persona në mënyrë të befasishme, duke ngritur këështu dyshime, se ai po ruhej dhe po ndiqej prej kohësh.

Reçi ka ndërruar jetë në vëndin e ngjarjes dhe atentati ndaj tij, vjen një vit pas, atentatit ndaj djalit të tij.

Disa minuta pas ngjarjes është gjetur e djegur një makinë top Toyota me targa të huaja e cila dyshohet se ëhtë përdorur nga autorët.

Makina është gjetur e shkrumbuar pranë lumit të Milotit.

Pista ku po heton policia, ka lidhje me konfliktet e djalit të viktimës, Besnik Reçi, i cipi para një viti shpëtoi bashkë me gruan dhe fëmijët, pasi njërit prej atentatorëve që po e ndiqnin me motorr iu bllokua arma./CNA.al

Lajmet e fundit nga