LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mijëra italianë protestojnë në rrugët e Milanos kundër ‘Green Pass’

16 Tetor 2021, 18:02, Kosova & Bota CNA
Mijëra italianë protestojnë në rrugët e Milanos

Mijëra italianë janë mbledhur në rrugët e Milanos për të protestuar kundër ?Green Pass?, e cila është vënë si detyrim nga qeveria italiane për të lejuar qytetarët që të punojnë.

Të shumtë në numër ishin ata që thërrisnin ?Liri?, ?Jo Green Pass?.

Zona ishte nën kontrollin e policisë,  e cila bllokoi hyrjen në Piazza Duomo dhe nga karabinierët.

“Njerëzit si ne nuk heqin dorë kurrë?, thërrisnin ata, duke alternuar ofendimet kundër kryeministrit Mario Draghi.

Një segment prej rreth 500 personash, u përpoqën të shkëputeshin nga procesioni duke synuar stacionin Qendror, por forcat e policisë u rreshtuan duke i bllokuar ata.

Qeveria italiane ka vendosur detyrim pajisjen me një pasaporte vaksinimi për të punuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga