LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas 40 vjetorit të lindjes/ Beyonce jep mesazhin frymëzues për gratë në botë

24 Shtator 2021, 14:07, Lifestyle CNA
Pas 40 vjetorit të lindjes/ Beyonce jep mesazhin frymëzues për

Beyonce është një nga këngëtaret më të famshme dhe të pasura në mbarë botën. Pas 40 vjetorit të lindjes, ajo ka ndarë me të gjtihë ndjekësit mësimet që ka nxjerrë nga jeta e saj.

Këtë herë, Beyonce i ka shkruar vetes një mesazh që po shërben si frymëzim për të gjithë fansat e saj në botë, e sidomos për gratë dhe vajzat.

?Sa më e pjekur bëhem, aq më shumë kuptoj dhe aq më thellë rritet gëzimi im. Kam një liri dhe çlirim duke e ditur se ia kam dalë në anën tjetër të sakrificës sime. Më në fund po i jap vetes leje për të shijuar frytet për të cilat kam punuar aq shumë, për të mbjellë gjithë jetën time.

Ky është viti i parë që unë e kuptoj vërtet se çfarë do të thotë të jesh gjallë dhe të jetosh momentin. Është hera e parë që unë mundem të kem një kuptim sesa e brishtë është vërtetë jeta, sa e vështirë mund të jetë ajo ndonjëherë dhe për këtë arsye, sesa e rëndësishme është të ndalesh dhe të nuhasësh trëndafilët në kohët e mira. Mendova se e dija atë kur isha 21 ose 30 vjeçe ? por nuk e dija.

Unë jam shumë mirënjohëse që jam RRITUR!  Kjo ka qenë absolutisht më e mira që kam ndjerë në jetën time?, ka shkruar Beyonce./ CNA.al

Lajmet e fundit nga