LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po kërkoni një dietë të shëndetshme?/ Ledjana e “Përputhen” sapo na dha një super ide

24 Shtator 2021, 08:10, Lifestyle CNA
Po kërkoni një dietë të shëndetshme?/ Ledjana e

Lediana Prenga ish konkurrentja e ?Përputhen? jo vetëm që po vazhdon studimet për laborator dentar, por gjithashtu është shumë e angazhuar me Fitness. Në faqen e saj ?Ledjana Fitness? ajo shpesh jep këshilla në lidhje me ushtrime që të bëjnë mirë për trupin, por edhe dieta të shëndetshme.

Së fundmi në instastory ajo ka publikuar një dietë të përbërë më kastavec duke përshkruar edhe dobitë që mund të marrim prej tij.

Ja si mund ta mbajmë dietën për një ditë:

Në mëngjes: dy vezë të ziera dhe një sallatë me kastravec.

Mesvakte, një mollë ose pjeshkë

Drekë: bukë integraletë shoqëeruar më një sallatë me kastarvec

Mesvakt: lëng kastraveci

Darkë: Sallatë me fruta.

Ne faqen e Ledjanës mund të gjeni edhe dobitë që ju sjell kastarveci./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga