LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

24 Shtator 2021, 08:38, Lifestyle CNA
Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë? Kjo është një pyetje disi paragjykuese për faktin se të gjitha femrat janë të bukura dhe të vecanta në mënyrën e tyre.

Lista që do tju tregojmë më poshtë bazohet në votime dhe sondazhet në internet. Sepse, nuk ka asnjë masë standarde të bukurisë.

Gratë e listuara këtu janë të sigurta, inteligjente, të dëshirueshme, dinamike dhe janë shumë të përkushtuara në punën e tyre.

Lawrence është një nga aktorët më të paguara në botë. Ajo është shfaqur në 100 njerëzit më me ndikim të ?Time? në botë në 2013 dhe ?Forbes Celebrity 100? në 2014 dhe 2016. Përveç kësaj, ajo është e njohur për faktin se është një avokate e feminizmit dhe barazisë gjinore. Gjithashtu, ajo është themeluesja e Jennifer Lawrence.

Isla Fisher, një aktore australiane, e lindur nga prindër skocezë në Oman, ajo u transferua në Australi në moshën 6 vjeç.

Aktorja australiane; Yvonne Strahovski mban vendin e 3 -të në renditje. Më e njohur për rolet e saj si agjente e CIA -s Sarah Walker në serialin ?NBC Chuck?. Hannah McKay në serialin ?Showtime Dexter? dhe agjenten e CIA -s Kate Morgan në serinë televizive të ngjarjeve të kufizuara ?Fox 24: Live Another Day?.

Aniston është një nga aktoret më të paguara në botë. Që nga viti 2017, pasuria e saj neto vlerësohet të jetë 200 milion dollarë amerikanë. Ajo gjithashtu është emëruar disa herë në listat e revistave të grave më të bukura në botë. Përveç kësaj, revista People e emëroi atë “Gruaja më e bukur” në vitin 2016. Gjithashtu, revista Men’s Health e emëroi atë “Gruaja më Seksi e të gjitha Kohëve” në botë.

Aktorja italiane dhe modelja; Monica Bellucci renditet një nga gratë më të bukura të të gjitha kohërave. Ajo filloi të merrte model në moshën 13 -vjeçare dhe, deri në vitin 1989, ajo ishte bërë e spikatur si modele. Karriera e saj filmike filloi në fillim të viteve 1990./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga