LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse të harxhoni para në kirurgji plastike?/ Këta përbërës natyralë do ju ndihmojnë të dukeni më e re

24 Shtator 2021, 07:10, Lifestyle CNA
Pse të harxhoni para në kirurgji plastike?/ Këta

Të gjitha ne duam një fytyrë të re dhe të freskët. Shumica mendon se mënyra e vetme për ta pasur është duke u drejtuar në doktorët plastikë. Por jo. Ka shumë mënyra më natyrale për ta arritur.

Sigurisht mbetet dëshira e gjithesecili se çfarë dëshiron të bëjë me pamjen e tij, por ne definitivisht nuk rekomandojmë operacione plastike.

Përzierja e mëposhtme e përbërësve natyral do t’ju ndihmojë në qëllimin tuaj.

Ju do të dukeni shumë më të reja dhe me lëkurë më të pastër!

Ju nevojiten vetëm tre përbërës:

1.2 lugë çaji vaj kokosit

1 Veza e bardhë

½ lugë çaji lëng limoni

Si ta përgatisni:

Hidheni vezën në një tas, ndani të bardhën e vezës nga e verdha e saj, dhe përziheni me një pirun derisa të shkrihet. Pastaj, shtoni lëng limoni dhe vaj kokosit dhe përzieni mirë. Kjo është e gjitha!

Pastaj, lani fytyrën mirë me ujë të vakët dhe sapun, mbajeni atë të thatë me një peshqir, dhe aplikoni maskën. Përdorni gishtat dhe lehtësisht masazhoni fytyrën në lëvizje rrethor. Do i shihni rezultatet e para direct./CAN.al

Lajmet e fundit nga