LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mbërrijnë në Rinas mbi 30 mijë doza vaksine Pfizer

20 Shtator 2021, 20:06, Lifestyle CNA
Mbërrijnë në Rinas mbi 30 mijë doza vaksine Pfizer

Mbrëmjen e sotme ka ardhur në Shqipëri një tjetër ngarkesë me vaksina kundër COVID-19.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila bën me dije se në Rinas kanë mbërritur 31,590 doza vaksine Pfizer.

?Edhe 31,590 doza vaksine Pfizer mbërritën pak më parë në Aeroportin ?Nënë Tereza?, duke e çuar në 2,045,310 sasinë e vaksinave anticovid që kanë mbërritur deri tani në vendin tonë? shkruan ministrja.

Në Shqipëri po injektohen dozat nga Pfizer, AstraZeneca, Sputnik dhe Coronavax./CNA.al

Lajmet e fundit nga