LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqipëria nuk ka qënë kurrë më mirë”/ Rama tenton të justifikohet

29 Gusht 2021, 08:04, Politikë CNA
“Shqipëria nuk ka qënë kurrë më mirë”/

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave në lidhje me ardhjen e afganëve në vendin tonë.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka replikuar me komentuesit, të cilët thonë se gjendja e vendit tonë nuk është në atë pikë sa të mendojë të strehojë të huaj.

Por, Rama tenton të justifikojë vendimin për pritjen e afganëve, duke thënë se gjendja në Shqipëri është më e mirë se asnjëherë dhe do vazhdojë të bëhet më mirë.

Po ashtu, Rama u përgjigjet edhe atyre që thonë se shqiptarët kanë mbetur pa shtëpi pas tërmetit duke e lidhur këtë me strehimin e afganëve.

Gjithashtu ai thekson se nuk di të ketë fëmijë që ka mbetur pa shtëpi nga tërmeti, dhe sërish nuk ka lënë pa kujtuar atë që kanë kaluar shqiptarët 30 vite më parë.

Lajmet e fundit nga