LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS dhe PD drejt bashkëqeverisjes?/ Demokratët “masakrojnë” Bashën: Si nuk të vjen turp

28 Gusht 2021, 08:53, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasditen e djeshme iu është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, duke publikuar raportin e muajit Mars të Transparency International, që e cilëson Shqipërinë të kapur nga korrupsioni.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan se beteja e PD nuk është kundër Partisë Socialiste, por me një pakicë të korruptuar që ka kapur shtetin dhe e plaçkit atë.

Ai thotë se platforma qytetare për demokracinë do të bëjë bashkë forcat e gjalla të shoqërisë që duan ndryshimin dhe janë te vendosura të shpëtojnë vendin.

Por, pas këtij postimi qytetarët kanë shpërthyer në komente, kundër Lulzim Bashës, duke hedhur edhe dyshime të forta se PD dhe PS po shkojnë drejt bashkëqeverisjes.

?Më duket mua apo po vjen era bashkëqeverisje!!!???-shkruan një qytetar.

Më tej, një tjetër shkruan ?Si ta kuptojme këtë luften nuk e ke me PS por me ke, me demokratet e ndershëm që ngrenë zërin për humbjen e zgjedhjeve me vjedhje nga PS!

Me stafin qeë ke nuk fiton zemrat e demokratëve jo më tëshqiptarëve!!!

Deri sa nuk vlersohen kontributet e demokratëve të vertetë e të vendosur një jetë te PD nuk do vijh ne pushtet!Si ka mundësi anëtar i Këshillit Kombëtar bëhet më kollaj një i PR apo i LSI!

Si është e mundur iken profesor Mark Marku dhe vendin e tij e zë ish-deputetja e LSI!?

Gjithashtu një tjetër shkruan ?PD nuk mund te jete parti qe ti sherbejë nje grushti njerëzish, që më shume ju intereson pushteti i parasë se ai politik!?.

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan ?Zoti Basha më vjen keq por duhet ta them, për ty ai mashtruesi do rrijë në pushtet deri sa te vdesë.?.

?More në qafë të gjithë demokratë e demokrate në gjithë Shqipërinë. Është turp po shumë turp. Burri i huaj fitoi zgjedhjet ti akoma te rrapi duke prit trenin e ke ngel akoma në një temë. Shiko hap sytë se po bën gati mandatin e katërt?- shkruan një tjetër qytetar.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

Lajmet e fundit nga