LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Zgjohet’ Basha, fillon të flasë nga zori!

27 Gusht 2021, 18:58, Politikë CNA
‘Zgjohet’ Basha, fillon të flasë nga zori!

Pas deklaratave të kryeministri Edi Rama nga takimi me socialistët, duket se Basha është ?zgjuar? nga gjumi.

Më një deklaratë më shumë nga zori, por të paktën u zgjua, Basha siguron kryeministrin se beteja e demokratëve nuk është kundër PS, por një pakicë të korruptuar që ka kapur shtetin dhe e plaçkit atë.

Megjithëse Bashës i iku sot një deputet, për të duket se nuk ka shumë rëndësi, dhe vazhdon të flasë.

?Beteja jonë dhe e shoqërisë shqiptare nuk është kundër Partisë Socialiste, por kundër pakicës së korruptuar që ka kapur shtetin dhe e plaçkit atë me një grusht të vogël njerëzish, me të cilët masakron zgjedhjet, kriminalizon politikën dhe shkatërron ekonominë.

Shqiptarët i?a dinë dështimet, raportet ndërkombëtare i?a kanë ekspozuar babëzinë, askush nuk gënjehet nga ripërtypja e fjalimeve të vjetra të atij që ka varfëruar familjet shqiptare dhe ka degdisur gjysmë milioni shqiptarë.

Përballë këtij regjimi, kemi detyrën qytetare të bashkohemi dhe të punojmë për kthimin e demokracisë dhe legjitimitetit në vend. Platforma qytetare për demokracinë do të bëjë bashkë të gjitha forcat e gjalla të shoqërisë që e duan ndryshimin dhe janë të vendosura të shpëtojnë vendin nga sundimi i një pakice që mban peng të ardhmen e tij?, shkruan Basha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga