LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mafia e koncesioneve i "pret kokën" Braçes?/ Zbulohet pse e largoi Rama

28 Gusht 2021, 12:54, Politikë CNA
Mafia e koncesioneve i "pret kokën" Braçes?/ Zbulohet pse

Opinionisti Genc Burimi ka komentuar largimin e zëvendës kryeministrit Erion Braçe, duke hedhur dyshime se kjo lëvizje lidhet me një goditje të madhe të SPAK në Fier.

I ftuar në News 24, analisti thekson se Fieri ka shumë probleme me mafien e koncesionet dhe do të ketë goditje të mëdha nga SPAK aty.

??Dorëheqja e Erion Braçes lidhet me një goditje nga SPAK në Fier. Më mafien koncesionet, është re e zezë. E njëjta gjë siç ndodhi me ish-zv/ministren Rovena Voda.

Ajo që mori para për një vend pune. PS e hoqi si zv/ministre para një viti. E hoqi në korrik 2020 kur SPAK i kishte të dhënat që në mars. Çfarë bën PS dhe qeveria? E heq, dhe SPAK i shkon mbrapa dhe qeveria nuk atakohet.

Kur SPAK e atakoi, qeveria tha nuk është problem ynë. Po presim për Braçen, s?mund të bëjmë thashetheme. Por  ka gjasa të ketë goditje të mëdha në Fier??, theksoi Burimi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga