LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Pas 40 ditësh në terapi intensive, trinjakët fitojnë betejën me jetën

30 Qershor 2021, 17:37, Lifestyle CNA
Manastirliu jep lajmin e mirë/ Pas 40 ditësh në terapi intensive,

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë pasditen e sotme për trinjakët që lindën 40 ditë më parë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ministrja bën të ditur se pas 40 ditësh në terapi intensive, trinjakët fituan betejën për jetën.

Ajo falenderon stafin e Reanimacionit të Maternitetit ?Koço Gliozheni?, ndërsa tregon se bebet përfituan bonusin dhe së shpejti do të ikin në shtëpi.

?Pas 40 ditësh të vështira në shërbimin e terapisë intensive, trinjakët Roi, Ajsi dhe Ersa sot kanë dalë nga rreziku dhe gëzojnë shëndet të plotë.

Mirënjohje për dr. Alma Hysa për përkushtimin ndaj trinjakëve që e fituan betejën për jetën si dhe për të gjithë stafin e Reanimacionit të Maternitetit ?Koço Gliozheni?, për kujdesin e jashtëzakonshëm për të lindurit prematurë.

Trinjakët kanë përfituar sot edhe bonusin e bebes prej 360,000 lekë të reja dhe së shpejti do të jenë gati të shkojnë në shtëpi. Jetë të gjatë?, shkruan Manastirliu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga