LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Rama pranon mandatin e Durrësit, ja emri që e zëvendëson në Vlorë

21 Qershor 2021, 15:31, Politikë CNA
Zgjedhjet e 25 Prillit/ Rama pranon mandatin e Durrësit, ja emri që e

Kryeministri Edi Rama ka marrë mandatin e deputetit për qarkun e Durrësit.

Në zgjedhjet e 25 Prillit Edi Rama kandidoi në qytetin e Durrësit dhe Vlorës ku u rendit në të dyja qarqet i teti në listë.

Por duke pranuar mandatin e Durrësit, ai la atë të Vlorës. Pas tij në listën shumëemërore të qytetit jugor renditej Teuta Rama. Kjo e fundit do të jetë edhe emri që do të ulet në Kuvend në shtator, duke përfaqësuar qytetarët e Vlorës. Teuta Rama në zgjedhjet e 25 Prillit arriti të siguronte 1738 vota./CNA.al

Lajmet e fundit nga