LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pranoi mandatin e Durrësit/ Rama: Nga Vlora nuk ndahem asnjëherë

21 Qershor 2021, 16:03, Politikë CNA
Pranoi mandatin e Durrësit/ Rama: Nga Vlora nuk ndahem asnjëherë

Kreyministri Edi Rama pranoi ditën e sotme mandatin për qytetin e Durrësit. Pas kësaj ai ka reaguar në rrjetet sociale ku është shprehur se Vlora do të jetë gjithmonë në zemrën e tij.

Sipas tij, arsyeja që zgjodhi Durrësin ishe sepse do të jetë një ndër vendet ku mandati i tretë duhet të sjellë një hop të ri.

Rama shtoi se me mandat apo pa mandat nga Vlora nuk ndahet asnjëherë.

?Vlora ishte, është dhe do jetë deri në fund në zemrën time, kështu që me mandat pa mandat, unë nga Vlora nuk ndahem as sot as mot, ndërkohë në mendjen time Durrësi është vendi ku Mandati i Tretë duhet të sjellë një hop të ri, jo vetëm për atë qytet po për krejt?, ka shkruar Rama./ CNA.al

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Rama pranon mandatin e Durrësit, ja emri që e zëvendëson në Vlorë

Lajmet e fundit nga