LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tashmë pjesë e politikës/ Ori Nebijaj merr vendimin drastik për karrierën në televizion

19 Prill 2021, 07:08, Lifestyle CNA
Tashmë pjesë e politikës/ Ori Nebijaj merr vendimin drastik

Moderatorja e njohur Ori Nebiaj, njëkohësisht edhe kandidate për deputete në listat e Partisë Demokratike është shprehur se ka marrë një vendim drastik përsa i përket karrierës së saj në ekran.

Nebiaj e ftuar në emisionin ?Binjakët? tha se do të heqë dorë përfundimisht nga televizioni. Ajo tha se ka rënë dakord me drejtuesit që të mbyllë këtë sezon, duke qenë se mund ta ndiqte në të njëjtën kohë me fushatën.

?Do ta lë televizionin, sepse unë do bëhem deputete. Edhe nëse nuk do bëhem deputete, do të largohem, sepse unë do të jem në politikë?, u shpreh ajo.

Kujtojmë se Ori Nebijaj për një kohë të gjatë ka qenë pjesë e strukturave të Partisë Demokratike si zëdhënëse dhe ka kandiduar për drejtimin e FRPD-së përballë Belind Këlliçit. Mirëpo pas disa vitesh, Ori vendosi të hiqte dorë nga angazhimi politik për t?u fokusuar tek puna e saj në televizion./CNA.al

Lajmet e fundit nga