LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dashuri e pamundur”/ Historia e trishtë e dy të rinjve që preku zemrat e të gjithëve

17 Prill 2021, 19:54, Lifestyle CNA
“Dashuri e pamundur”/ Historia e trishtë e dy të rinjve

Mbrëmjen e sotme në emisionin ?Dua të të bëj të lumtur? u transmetua historia e Stilianit dhe Ersoneldës që mund të themi një dashuri e pamundur. Ersonelda është një vajzë jetime e cila jeton me gjyshërit motrën dhe vëllai. Ajo është e dashuruar me Stilianin, por gjyshërit e saj nuk janë dakord për dy arsye ; Së pari sepse ata pretendojnë se kanë lidhje gjaku dhe së dyti mendojnë se mbesa e tyre meriton një njeri më të mirë dhe me kushte më të mira jetese.

Gjatë transmetimit të emisionit Ersonela shoqërohej nga disa familjarë të cilët u irrituan për pjesëmarrjen e Stilianit. Për të Stiliani është një njeri i rëndësishëm por i pamundur. Mes lotësh dhe dridhjesh Stiliani i propozoi martesë dhe vajza e gjendur në një situatë të vështirë shprehet: ?Nëse e pranoj do të shkëputem  nga familja, por nëse se pranoj do të detyrohem të largohem prej tij dhe unë nuk do të jem e njëjta?./CNA.al

Lajmet e fundit nga