LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu publikon shifrat/ Sa qytetarë morën dozën e parë të vaksinës sot

17 Prill 2021, 19:27, Lifestyle CNA
Manastirliu publikon shifrat/ Sa qytetarë morën dozën e parë

Sot në vendin tonë janë vaksinuar 10.218 qytetarë duke e çuar në 324.840 numrin total të të vaksinuarve.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastiliu.

Procesi i vaksinimit në vendin tonë ka nisur me 11 janar.

Qeveria shqiptare ka siguruar deri më tani vaksinat Pfizer, AstraZeneca, ajo ruse Sputnik dhe ajo kineze Sinovac./CNA.al

Lajmet e fundit nga