LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali i Kryemadhit/ Kandidon për deputete vajzën e ish gjyqtarit të akuzuar për korrupsion aktiv

10 Shkurt 2021, 14:52, Politikë CNA
Skandali i Kryemadhit/ Kandidon për deputete vajzën e ish gjyqtarit

Kryetarja e partisë të Ilir Metës, Monika Kryemadhi ka vazhduar me fushatën e saj duke shpallur kandidatët për deputetë por edhe duke bërë premtimet e saj elektorale.

Dy ditë më partë zonja Kryemadhi ka vizituar shtëpinë e Adës, dhe foli për dilemat e rinisë që duhet të mbaronin në 25 prill dhe nuk duhet të largoheshin në 25 prill.

Po kush është Ada?

Në fakt Monika nuk ka qenë në shtëpinë e një vajze në një familje të re, por në shtëpinë e një kandidateje për deputete të LSI, e cila ka lidhje të forta me drejtësinë e vjetër. Ada Demiri, është në fakt kandidate zyrtare e kësaj partie dhe në shtëpi ka pritur Monika Kryemadhin. Në fakt shtëpia duhet të ruhej me policë, pasi babai i Adës, Skënder Demiri është një person që pak kohë më parë është çuar në arrest shtëpie pas arrestit me burg.

Në fakt Monika duhet të tregojë si hyri dhe a ka dijeni se ndodhej në shtëpinë e dikujt që akuzohet se ka luajtur rolin e sekserit për të liruar dy të akuzuar në gjykatën e Apelit jo shumë larg por 5 muaj më parë.

Skender Demiri është një nga personat e arrestuar nga SPAK, me profesion avokat dhe dikur gjyqtar.

Demiraj është ai i cili ka shfrytëzuar postin e tij dhe akuzohet se i kanë dhënë një shumë prej 6 mijë eurosh gjyqtares Mimoza Margjeka për të nxjerrë nga burgu shtetasin Orion Bali.

Demiraj kishte rolin e avokatit mbrojtës të të dënuarit dhe duke përfituar nga njohja që kishte me bashkëshortin e gjyqtares Margjeka, ka ndikuar kundrejt shumës së mësipërme që gjyqtarja të bënte ndryshimin e masës së sigurisë.

Edhe Klaudjo Zhilla, një sekser i arrestuar mbi bazën e njohjes që kishte me avokatin dhe bashkëshortin e gjyqtares, ka ndërmjetësuar takimet midis gjyqtares, avokatit dhe sekserit në ambientet e hotelit të tij në Korçë, vendi ku i kanë dorëzuar bashkëshortit të gjyqtares shumën e eurove, duke i premtuar se bashkëshortja do të bënte ndryshimin e masës së sigurisë nga ?Arrest në burg? në garanci pasurore për Orion Bali në 500 000 lekë.

Monika e cila flet për të ardhmen e rinisë po server si model suksesi avokatin e akuzuar për korrupsion apo nuk ju ndahet dot fëmijëve të prokurorëve dhe gjyqtarëve të akuzuar dhe larguar nga sistemi.

Skënder Demiri ka qenë një nga prokurorët që në vitin 1995 ka pasur në shqyrtim arrestimin e ish kryeministrit Fatos Nano. Në atë kohë, mbrojtës i akuzës, Demiri mbështeti avokatët dhe kërkesën e Fatos Nanos dhe kërkoi prishjen e vendimit të gjykatës së Tepelenës si i padrejtë. Ai tha se “në bazë të raporteve të përcaktuara nga tre gjykatat zoti Nano duhet të dënohet me shtatë vjet e gjashtë muaj.

Një kandidat është djali i Petrit Fushës, prokurorit me pasuri të çmendur me lidhje të forta me një nga bizneset më të akuzuar nga opozita siç është firma ?Fusha?.

Tani Monika sjell dhe vajzën e Skender Demirit, një akuzuar për korrupsion aktiv për ndryshimin e një mase sigurie ndaj një të dënuari.
Kjo është kasta e LSI, dhe lidhjet e forta të kësaj force me drejtësinë e korruptuar dhe personazhet e akuzuara. Ndërkohë që dalin jashtë sistemit apo gjykohen, Mona ju bën fëmijët deputetë.

Kjo është LSI-ja e të ardhmes./CNA.al

“Peshku i madh” 1 milion dollarë/ Petrit Fusha i shpëtoi burgut?

Tani në krah të Kryemadhit/ Djali i prokurorit skandaloz kandidat i LSI

 

Programi ynë mbështetje për të rinjtë, Monika Kryemadhi: Dilemave të largimit apo qëndrimit në Shqipëri do t’i japim fund më 25 prill!

?3 gjyqtarë, nga 2 mijë ??! Abc News zbardh përgjimet e korrupsionit të gjyqtares, negociatat mes sekserit, avokatit, burrit dhe vëllait

Lajmet e fundit nga