LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklaratat e Ramës për Durrësin/ Patozi: T’ua lemë në dorë thesin e gënjeshtrave!

10 Shkurt 2021, 11:07, Politikë CNA
Deklaratat e Ramës për Durrësin/ Patozi: T’ua lemë

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komebtyar deklaratën e kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme, për Durrësin.
Patozi shkruan se Rama paska thënë se do të bashkojë Tiranën me Durrësin dhe për këtë u dashka që ai të bëhet pak durrsak në këto zgjedhje.
Sipas tij, duket që nuk i ka punët mirë në Durrës, por ai po do që të këtë na e shesë si sakrificë të vetën për kombin.
Mes të tjerash ai thekosn se kjo është një tjetër provë e qartë se asgjë nuk ka ndryshuar dhe kështu do të vazhdojë deri më 25 prill.

?T?UA LEMË NË DORË THESIN E GËNJESHTRAVE
Edi Rama paska thënë se do të bashkojë Tiranën me Durrësin dhe për këtë u dashka që ai të bëhet pak durrsak në këto zgjedhje. A thua se kjo bëhet me ndonjë vendim qeverie dhe nuk është iniciativa e lirë e qindra mijëra shqiptarëve, të cilët kanë zgjedhur të jetojnë dhe bëjnë biznes prej 30 vjetësh në zonën më të populluar të Shqipërisë.
Përkthimi, në fakt, nuk është kaq i vështirë. ?Rilindja? duket që nuk i ka punët mirë në Durrës, por ai po do që të këtë na e shesë si sakrificë të vetën për kombin. Nuk ka nevojë të lodhet kaq shumë, se ia njohim ?nderin?.
Por kjo është një tjetër provë e qartë se asgjë nuk ka ndryshuar dhe kështu do të vazhdojë deri më 25 prill. Ata kanë hapur thesin e premtimeve dhe të gënjeshtrave me ngjyra dhe nuk do të ndalen deri në ditën e fundit të fushatës. Me shpresën se do të na e hedhin edhe kësaj radhe. Edhe ata të tjerët nuk do të mbeten mbrapa, sepse të njëjtës racë u përkasin. Ndaj edhe duhen refuzuar si një paketë mashtruese më 25 prill?, shkruan Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga