LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 25 prillit/ PS depoziton kërkesën për regjistrim në KQZ

10 Shkurt 2021, 13:29, Politikë CNA
Zgjedhjet e 25 prillit/ PS depoziton kërkesën për regjistrim

Partia Socialiste ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve shkresën për regjistrimin në zgjedhje.

Në KQZ është depozituar kërkesa e PS-së për regjistrimin si subjekt zgjedhor në zgjedhjet e 25 prillit.

Kërkesa e socialistëve vjen pas Tom Doshit, që po ashtu kërkon të jetë pjesë e zgjedhjeve, ndërkohë që deri më tani Partia Demokratike dhe LSI kanë depozituar kërkesat e tyre.

Afati i regjistrimit të partive është deri më 15 shkurt./CNA.al

Lajmet e fundit nga