LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kemi mirëkuptim për lista dhe program të përbashkët”/ Mediu flet pas takimit me Bashën

10 Shkurt 2021, 18:01, Politikë CNA
“Kemi mirëkuptim për lista dhe program të

Ka përfunduar takimi mes kreut të PR Fatmir Mediu dhe kreut të PD Lulzim Basha, të cilët përgjatë një ore kanë diskutuar për mënyrën se si do të hyjnë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në një deklaratë për media pas përfundimit të takimit, Mediu tha se ka mirëkuptim për të dalë me listë dhe program të përbashkët.

Mediu tha se me rëndësi është përmbysja e regjimit aktual. Sipas tij, ai është i gatshëm që të kandidojë kudo.

“Konkurrimi duhet të përfshijë njerëz dhe partitë politike që të maksimalizohet vota e opozitës për të përmbysur këtë regjim të korruptuar. Në analizë se ku janë zonat dhe se se do të funksionojë, është pjesë e diskutimit. E kam thënë, jam i gatshëm që të kandidoj kudo që t?i siguroj një votë opozitës. S?kemi folur për këtë gjë, por për pozicionin që ka PR në raport me peshë në votën elektorale. Nuk ka mandate PR në lista, por ka kontribute dhe konkurrime. S?ka vende të sigurta. S?mund të ketë vende të sigurta për kërkënd. PR ka peshën e saj elektorale. Ato vota duhet të jenë pozitive për mandate.?, tha Mediu./CNA.al

Lajmet e fundit nga