LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Samsung do të zbulojë gamën e re të smartphone-ve Galaxy S21 në ngjarjen virtuale më 14 janar

4 Janar 2021, 13:06, Tech CNA
Samsung do të zbulojë gamën e re të smartphone-ve Galaxy S21

Samsung ka njoftuar se ngjarja e saj e shumwpritur ‘Galaxy Unpacked’ do të zhvillohet në 14 Janar. Gjiganti i teknologjisë së Koresë së Jugut pritet të zbulojë gamën e tij më të fundit të smartphone-ve, duke përfshirë Galaxy S21 të përputhshëm me 5G, në zbulimin virtual në 10 të mëngjesit EST (7 e mëngjesit PST / 3 e pasdites GMT).

Në një video prej 12 sekondash kompania thotë ‘mirë se erdhe në epikën e përditshme’ me një kub shoqërues që rrotullohet. Brenda kubit duket se është një pasqyrë e paqartë e modulit të kamerës së pasme që ka dalë së fundmi .

Android Police muajin e kaluar zbuloi se do të ketë tre telefona në gamën S21: S21, S21 Plus dhe S21 Ultra. Në tre klipe promocionale me pamje zyrtare, të marra gjoja nga burime të Samsung, një modul i pasmë me tre kamera është tipari yll.

Duket se i njëjti konfigurim i kamerës është ai që është brenda kubit rrotullues të ftesës për ngjarjen e ardhshme Samsung, të gjitha përveç konfirmimit të lëshimit të afërt të pajisjes së fundit Galaxy.  Njoftimet e teknologjisë së janarit normalisht dominohen nga CES, ekstravaganca teknike e mbajtur në Las Vegas, me Samsung që vendoset në një rutinë vjetore të mbajtjes së ngjarjes së saj kryesore në fund të shkurtit. Por me Kongresin Botëror të Mobile, ngjarja vjetore e shkurtit në Barcelonë, ku telefonat celularë të ardhshëm të vitit shpesh lançohen, u zhvendos në qershor për shkak të pandemisë së koronavirusit, Samsung ka vendosur të përshpejtojë orarin e saj të zakonshëm.

Si rezultat, njoftimi i ardhshëm i Samsung do të përplaset me ditën e fundit të CES, e cila do të mbahet midis 11 dhe 14 janarit. Një seri rrjedhjesh kanë dhënë një ide të mirë se si do të duket diapazoni Samsung S21, me tre madhësi ekrani – 6,2, 6,7 dhe 6,9 ??inç.Të tre aparatet do të kenë një ekran të nivelit të lartë 120Hz dhe një kornizë të poshtme të reduktuar, si dhe moduli i kamerës të jetë më i hollë dhe i sheshtë sesa tek paraardhësi i tij.

Specifikimet e brendshme mbeten më të pakapshme, me një RAM 8 GB të spekuluar dhe një procesor Qualcomm Snapdragon 888 për klientët amerikanë dhe një çip Exynos 2100 për pjesën tjetër të botës.  Por fokusi i pajisjeve të reja duket të jetë kamera, me tre lente të besueshme, ndoshta një telefoto kryesore 12MP, 12MP ultra-gjerë dhe 64MP. Me modulin që gjithashtu shfaqet në lojë video, duket se është vendosur të jetë pika kryesore e zbulimit dhe dizajnit të telefonit. / CNA.al

Lajmet e fundit nga