LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta “shuplakë” Bashës dhe Kryemadhit/ Po të më kishin dëgjuar…

10 Tetor 2020, 11:07, Politikë CNA
Meta “shuplakë” Bashës dhe Kryemadhit/ Po të më

Presidenti Ilir Meta në një deklaratë për mediat, ka vijuar të shprehë qëndrimin e tij kundër me atë të opozitës.

Meta theksoi se asnjëherë nuk ka qënë njësh me qëndrimin e opozitës, ndërsa I dha edhe një ?shuplakë? Bashës dhe Kryemadhit, ku theksoi se po ta kishin dëgjuar, sot Rama nuk do të ishte kryeministër.

?Asnjëherë nuk kam qënë njësh me opozitën. Po të kishte dëgjuar presidentin opozita, sot Rama nuk do ishte kryeministër.

Kam unë një pyetje.  Pse janë kundër 5 qershorit?

Pse janë kundër zgjedhjeve të lira?

Pse janë kundër negociatave, a ka ndryshuar programi i PS?

Pse e vë në dyshim sovranitetin e Kosovës me deklarata e telekomanduara?

Ka thënë se do kemi një president të përbashkët. Do të thotë nuk ka nevojë të kemi një Kosovë të pavarur.

Pse e hodhi në gjyq kryeminsitrin e Kosovës? Kush e kërkoi?

Kush i ka cuar cështjet në Venecia? Presidenti apo pseudomazhoranca??-tha Meta.

Lajmet e fundit nga