LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gjysma e dytë e shtatorit numra të reduktuar”/ Pipero: Ja kur mund të rriten rastet e të infektuarve

21 Gusht 2020, 18:16, Lifestyle CNA
“Gjysma e dytë e shtatorit numra të reduktuar”/ Pipero: Ja

?Gjysma e dytë e shtatorit, mund të ketë numra personash të infektuar më të reduktuar.?

Kështu deklaroi mjeku Pëllumb Pipero, teksa foli për situatën shëndetësore në vend.

Pipero tha në Fax News se numri i rasteve mund të shtohet në fund të vjeshtës dhe në fillim të dimrit

?Gjysma e dytë e shatorit mund të ketë numra më të reduktuar. Mund të shtohet numri i rasteve në fund të vjeshtës dhe në fillim të dimrit. Fillimi i tetorit është mirë të për të filluar vaksnimin stinor dhe për fashava të caktuara të popullsisë të cilat janë më të riskuar duhet ta marrin falas?, theksoi infeksionisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga